Po godzinach...

 • Radar ruchu powietrznego nad Polską

  loty na Polską
  Na pewno niejednokrotnie obserwowałeś samoloty przelatujące nad Twoją głową, zastanawiałeś się skąd i dokąd leci ? Teraz masz możliwość zobaczenia "na żywo", to co widzi kontroler ruchu powietrznego, porozmawiaj na chacie (kanał w j.polskim) z innymi "obserwatorami".
  Spojrzyj w niebo nie wychodząc z domu... http://www.flightradar24.com/
 • Euro Truck Simulator

  symulator ciężarówki
  Euro Truck Simulator to symulator spełniający marzenia z dzieciństwa. Możesz zasiąść za kierownicą osiemnastokołowego kolosa i wyruszyć na podój europejskich szos. Euro Truck Simulator jest dość prosty w obsłudze a symulacja realistyczna. Jeździ się prawdziwymi trasami, samochodami bardzo przypominającymi używane na starym kontynencie ciężarówki. Są certyfikaty ADR, fotoradary, czerwone światła oraz stacje benzynowe. Prędkość i odległości są zbliżone do realnych, dodatkowo można włączyć "zmęczenie", które działa trochę jak tachograf - co 12 godzin trzeba udać się na odpoczynek. Do pełni realizmu w Euro Truck Simulator brakuje tylko CB-radio i piosenek Lonstara w głośnikach. Prowadzenie ciężarówki i wybór właściwych zleceń wcale nie są tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Gra ma elementy strategii ekonomicznej, wyścigu i wymaga dużej zręczności. Dla większości osób kilkanaście minut pracy kierowcy wystarczy, żeby się zmęczyć. Dla fanów wielkich ciężarówek Euro Truck Simulator to rozrywka na długie godziny. Euro Truck Simulator to bardzo udana symulacja pracy europejskiego kierowcy ciężarówki TIR. Jeśli chcesz wiedzieć jak to jest mieć pod nogą dwa tysiące koni - to najprostszy sposób.

  Ograniczenia:
  W wersji próbnej można grać 60 minut.
  Wymagania systemowe dla Euro Truck Simulator:
  OS: WinXP/Vista
  Wymagania minimalne:
  Procesor: 2,4 GHz
  Pamięć: 512 MB
  Wideo: 128 MB
  Rozdzielczość ekranu: 800x600
  DirectX 9.0
  Do pobrania z adresu - http://download.eurotrucksimulator.com/ets_1_3_setup.zip
 • Extreme Trucker

  symulator tira
  “Symulator ciężarówki dla twardzieli” Extreme Trucker to symulator TIR-a w ekstremalnych warunkach. Transport ogromnych ładunków odbywa się na egzotycznych trasach. Extreme Trucker przypomina Euro Truck Simulator jednak rozgrywa się w dalekich i skrajnych sceneriach - jedna z pierwszych misji to ryzykowny transport 33 ton po oblodzonych drogach Alaski. Kolejne misje przenoszą Cię w góry Boliwii, w Kordylierę Andów oraz do australijskiego buszu. Opanowanie potężnego pojazdu w Extreme Trucker na początku nie jest łatwe, pokonywanie kolejnych skomplikowanych zakrętów wymaga zdolności manualnych i mocnej klawiatury. Proponowane scenerie wydają się odrobinę puste. I choć w przypadku Alaski jest to uzasadnione to oferowane tekstury mogły by być lepsze. Jak na grę trójwymiarową realizacja jest średnia. Extreme Trucker to wyzwanie dla miłośników wagi ciężkiej. Należy dowieźć towar nie bacząc na wysiłek, padający śnieg, oblodzone trasy lub wijące się górskie drogi. Dobry, realistyczny symulator ciężarówki dla miłośników mocnych wrażeń i potężnych samochodów.

  Ograniczenia:
  W wersji próbnej można grać 60 minut.
  Wymagania systemowe dla Extreme Trucker:
  OS: WinXP/Vista/7
  Wymagania minimalne:
  Procesor: 2.2 GHz
  Pamięć: 1 GB
  Wideo: 256 MB
  Wolne miejsce: 1 GB
  Karta grafiki ATI 9600, GeForce FX lub lepsza
  Do pobrania - http://d.trymedia.com/dd/valusoft/60m_i_1f/t_19cs/exttrucksetup.exe